2021.12.08. Munkácsy kiállítás

Kiállítás az Esterházy-palotában

2021. december 8-án a Rómer Flóris Múzeum együttműködésben megvalósított „Művészetek – régiségek” - Tanórán kívüli ismeretközvetítés és kompetenciafejlesztés a Rómer Flóris Múzeumban című projekt keretén belül iskolánk több tanulójának lehetősége volt a Munkácsy Győrben című tárlat megtekintésére. A legnagyobb magyar festő remekműveit bemutató kiállításon, ami Munkácsy több mint félszáz festményéből és grafikájából állt, egy interaktív múzeumpedagógiai foglalkozással egybekötve vehettünk részt. A kiállított alkotások átfogó képet nyújtottak Munkácsy Mihály festészetéről, megismételhetetlen élményt adva ezzel tanulóinknak, akik ezen a kulturális eseményen való részvételükkel a festő gazdag életműve előtt is tiszteletüket tehették.