Komplex-nap
Iskolánk 2025. 04. 10-én rendezte meg „Komplex-nap” programját, mely idén városunkról, Győrről szólt.
Az egész napos rendezvényen az alsó tagozatosaink vettek részt.
Tanulóink megismerték városunk történetét, híres nevezetességeit.
Szólásokat, mondókákat tanultak Győrről, vidám éneket hallgattak.
Kézműves foglalkozás keretében gyufából készült képeket készítettek..
Délután sétát tettek a városban, ahol végig nézték a nevezetességeket, amiről délelőtt tanultak.
A sétát Jedlik Ányos tiszteletére szódavizes málnaszörppel, a Győri Kekszgyár emlékére pedig győri keksszel zárták.
Magyar Zene Háza
Sok helyen jártunk már a Győri Kossuth Lajos Általános Iskola tanulóival, de azt hiszem, a Magyar Zene Házában tett látogatásunk volt a legnagyobb élmény, amit együtt átélhettünk! Fantasztikus fogadtatás, felkészült szakmai vezetővel, aki a gyermekek nyelvén kalauzolt
bennünket végig a Házon.
Az interaktív élmények, a magyar zene útja napjainkig, elképesztő élményt nyújtott a gyerekeknek, melyre, remélem, sokáig emlékezni fognak!
Költészet Napja
A Költészet Napján iskolánk tanulói megleptek bennünket Dahulics Katalin magyar szakos tanárnő irányításával. A szép magyar versek birodalmába csöppentünk egy rövidke időre.
A meglepetés azonban tovább tartott ennél: váratlanul toppantak be a tanulók egy-egy tanóra elején, s olvastak fel nekünk szebbnél-szebb verseket nagy költőinktől.
Köszönjük a lélekmelengető perceket!
Fenntarthatósági Témahét
A jubileumi 10. Fenntarthatósági Témahét megszervezésére 2025. április 7-11. között került sor, melyen iskolánk felső tagozatos tanulói isrészt vettek.
Az 5. 6. osztályosok a zöld energiával, a megújuló energiaforrásokkal foglalkoztak. A projekt során a diákok nemcsak tudást szereztek a megújuló energiáról, hanem egyéni és közösségi szinten is elköteleződtek a fenntartható jövő mellett. Kiemelkedő volt a plakátok kidolgozottsága, a gyerekek saját szavaikkal, saját rajzaikkal, példáikkal mutatták be,
mit tanultak – és mit gondolnak a jövőről.
A 7. 8. osztályosok a tudatos fogyasztói magatartással, valamint a jogismeret, jogérvényesítés és a környezeti fenntarthatóság összefüggéseivel foglalkoztak. PowerPoint-prezentációkat, figyelemfelkeltő plakátokat készítettek a környezetbarát termékekről a fogyasztói jogokról, piktogramokat terveztek a tudatos vásárlás 12 pontjához.
A Fenntarthatósági Témahét során nem csupán ismereteket szereztek a tanulóink hanem szemléletmódjuk is formálódott. Kiemelkedő élmény volt látni, hogy a diákok képesek voltak gondolkodni, alkotni, megosztani és együtt dolgozni egy olyan ügy érdekében, amely meghatározza közös jövőnket.